4shared
  • Serkan Durgac : slm melık korkmaz Hozan Aydın
  • Müjdat Yılmaz : slmm iyi yayınlar başarılarınızın devamın en içten dileklerimle dilerimmm Radyo Damla Fm
  • Kardelen Timur : dilerim dünyayi seven dünya nankör olmasinlar sükür etlerden bizleri eylesin Gulistan Perwer
  • Kardelen Timur : yaradani tanyan yaradan dayimi tanilmistir Tara Mamedova Dinle Full Albüm
  • Zarife Eroğlu : her bıjıkurdu kurdu kurdustan herbıjı hewalonu KurdFM Dinle
Anasayfa » Kürtçe Müzik » Gulistan Perwer

Gulistan Perwer


Gulistan Perwer,Gulistan Perwer, Gulistan Perwer mp3,Gulistan Perwer dinle,Gulistan Perwer online dinle,full albüm indir,mp3 indir

_gulistanperwer

Gulistan Perwer Kimdir ?

Yaşar Kemal’in bir yazısında “Çok dengbêj dinledim, Gülistan gibi az dengbêj bilirim” dediği ve Sinane Kiriv adlı şarkısının ağladığını belirttiği sanatçı Gülistan’ın, Niştiman Perwer (İlk albümü) , Sinane Kiriv, Daye Can, HeLbesten FoLkLori u Soresgeri, Kurdistan Baxce GuLan, Bihur Inane, 1992′de Şivan ile çıkardıkları Zembilfiros adlı albüm ile beraber yayınlanmış yedi çalışması var.

 

1976 yılında Şivan Perwer henüz Türkiye’deyken nişanlandı. Aynı yıl Şıvan’ın çeşitli sebeplerle Almanya’ya göç e etmesiyle üç yıl süren uzun bir ayrılık başladı. Ancak 1979 yılında o da yurtdışına çıkan bilen Gülistan: “Türkiye’den beyaz bir arabayla Avrupa’ya devrimci evliliği yapmaya gidiyordum.

 

Erkeğin egemen olmadığı; kadını arkadaş, yoldaş, sırdaş gördüğü bir evlilik yapmaya. Yavaş yavaş kaygılanmaya başlamıştım. Çünkü yabancı bir ülkedeydik ve acaba hayalini ettiğim devrimci evlilik gerçekleşecek miydi?” kaygı ve kuşkuyla Almanya’ya gidip Şivan Perwer ile evleniyor. 1983′te İsveç’e yerleşen çiftin Serxwebun adında oğulları olur.

Sonraki
Önceki


Yorumlar (1)

  1. Kardelen Timur diyor ki:

    dilerim dünyayi seven dünya nankör olmasinlar sükür etlerden bizleri eylesin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>